ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4493517
*
nr 449 3517
Spegel
nyrokoko, höjd: 160 , lösa delar
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 13:42:10
1
3.500 kr
28/1 15:44:58
1
3.500 kr
28/1 20:18:26
2
ledande budet*
29/1 13:59:12
3
4.200 kr
29/1 14:32:36
4
5.200 kr
29/1 14:33:10
4
6.100 kr
29/1 15:45:08
5
6.300 kr
29/1 15:47:55
5
6.500 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 449 3517
Spegel
nyrokoko, höjd: 160 , lösa delar
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 13:42:10 | 1 | 3.500 kr |
28/1 15:44:58 | 1 | 3.500 kr |
28/1 20:18:26 | 2 | ledande budet* |
29/1 13:59:12 | 3 | 4.200 kr |
29/1 14:32:36 | 4 | 5.200 kr |
29/1 14:33:10 | 4 | 6.100 kr |
29/1 15:45:08 | 5 | 6.300 kr |
29/1 15:47:55 | 5 | 6.500 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27